О школском спорту прича се у Влади Србије

Председник Владе Републике Србије професор доктор Ђуро Мацут, са својим сарадницима, разговарао је са представницима спортских институција о унапређењу школског, дечјег и омладинског спорта у Србији. Састанку у Влади Србије присуствовали су и министар спорта Зоран Гајић, помоћник министра (Горан Бојовић), председник Олимпијског комитета Србије (Дејан Томашевић), ген. сек. ОКС (Дамир Штајнер), председник Савеза за школски спорт Србије (Жељко Танасковић), ген. сек. Савеза за школски спорт Србије (Борис Томић), ген. сек. Спортског савеза Србије (Горан Маринковић), директор Телевизије Арена спорт (Небојша Жугић) и директор ТРК Златибор (Никола Новаковић).
Премијер Мацут изјавио је да је циљ Владе Србије да се од наредне године у потпуности врати значај физичком васпитању у школама, да школе поново постану центри здравог живота, редовне наставе и ваншколских спортских активности, како би се младим генерацијама обезбедили здрав развој и квалитетније одрастање. Мацут је након састанка рекао да је посебна пажња посвећена улози Савеза за школски спорт као кровне организације, као и могућностима за унапређење промоције здравих стилова живота у школама. Он је изразио уверење да је сада прави тренутак да се успостави добра организација и, у координацији Министарства спорта и свих релевантних институција, у наредних месец дана дефинише јасан програм и план активности.
Проф. др Ђуро Мацут је истакао да је циљ да се од наредне године у потпуности врати значај физичком васпитању, да школе поново постану центри здравог живота, редовне наставе и ваншколских спортских активности, како би се младим генерацијама обезбедили здрав развој и квалитетније одрастање.
Жељко Танасковић је истакао да се Савез за школски спорт бави ван наставном активношћу са жељом да сва деца добију подједнаке шансе да се баве спортом. Србија се годинама уназад показала као сјајни организатор школских такмичења, како домаћих тако и међународних.
Фото Влада Републике Србије